Tags

Related Posts

Share This

Karmienie młodych krewetek

Karmienie młodych krewetek.

Karmienie krewetek odgrywa bardzo ważną rolę w hodowli. Warto urozmaicać krewetką pokarm aby dostarczyć im różnych wartości odżywczych. Często przy karmieniu zapominamy o naszych najmłodszych mieszkańcach, którzy to są pochowani w gąszczu roślin lub dekoracji. Często nasze zapominalstwo doprowadza do tego, że duża część młodych nie ma dostępu do pokarmu przez co ginie i przechodzi w zapomnienie. Szukamy wtedy przyczyn czemu nasze krewetki dają mało lub nie dają wcale potomstwa pomimo tego, że noszą systematycznie jajka. Odpowiedź jest prosta – zdychają z głodu.
Dlatego też powinniśmy dostarczać pokarmu dla krewetek o różnej wielkości. Dla małych krewetek najgorsze są pierwsze dwa tygodnie życia, w czasie których musimy im dostarczyć pokarmu aby mogły zdrowo się rozwijać i przechodzić kolejne wylinki.
Najlepszym rozwiązaniem będzie podawania bardzo drobnych pokarmów, które będziemy rozpuszczać w wodzie. Drobny pokarm porwany przez prąd wody dostanie się w różne zakątki akwarium i wtedy drobne krewetki będą mogły go odnaleźć bez wychodzenia z kryjówek. Dzięki temu będą się szybciej rozwijać i z czasem same wyjdą z ukrycia i będą żerować tak jak reszta większych krewetek.

Polecane pokarmy dla małych krewetek
Spirulina Micro granulat – Tropical
Cyclopeeze – Hobby
Plankton – Hikari
Nobil fluid – JBL
i wiele innych odpowiednio rozdrobnionych.

 

Refuse connections if there are too many spaces in https://www.spying.ninja/ the subject line