Tags

Related Posts

Share This

Pielęgnacja mchów

Pielęgnacja mchów.

Jeżeli już zdecydujemy się na trzymanie mchów w swoim akwarium musimy pamiętać o ich pielęgnacji. Jest to bardzo ważne, gdyż zaniedbane mchy są brzydkie i potrafią szybko obumierać. Idealnymi czyścicielami są krewetki, które wygrzebują odrobiny pokarmu z naszych podopiecznych. Oczyszczają dodatkowo z zalążków glonów i utrzymują mech w czystości.

Mchy rosną w różnym tempie i przycinkę powinniśmy dostosować do tempa wzrostu. Warto systematycznie przycinać mchy, aby wzmóc ich wzrost. Dzięki temu mchy będą gęstsze i ładniej wybarwione. Można również wyrywać nadmiar gałązek ale wtedy naruszamy całą darń i przez to można zachwiać wzrost i ewentualnie formowanie mchu.

Warto co jakiś czas zerwać całą darń z korzenia i wyczyścić całość poprzez przepłukanie. Tak wyczyszczony mech powinniśmy podzielić na mniejsze porcje i od nowa rozsadzić na korzeniach. Dzięki temu zabiegowi możemy podwoić lub nawet potroić ilość naszego mchu, który będzie mógł dalej się rozrastać.

This would be a great resource for transition as students leave our classes knowing that we’ll always http://writemypaper4me.org/ be a part of their journey even if we don’t see one another daily