Super Tiger
Caridina cf. cantonensis „Super Tiger”
Wygląd: Krewetka o charakterystycznym ubarwieniu. Jej wygląd przypomina tygrysa za sprawa pręg na ciele. Jest odmianą o ciemnych pręgach podobnie jak zwykły Tiger. Różnice można dostrzec na ogonie i rostrum, które u tej odmiany są żółto-pomarańczowe.
Pochodzenie: Forma hodowlana.
Rozmiar: Samce do 2,5 cm, samice do 3,5 cm w zależności od warunków jakie im zapewnimy.
Środowisko: Temp. wody ok. 21-26 stopni, woda miękka (TWO <10 ) o lekko kwaśnym odczynie (pH 6,5-6,8), krewetki wrażliwe na związki miedzi i azotu w akwarium.
Pokarm: Glony rosnące w zbiorniku, dodatkowo warto urozmaicać im dietę o inne pokarmy dostępne na rynku przeznaczone dla krewetek. Karmę można przyrządzić również we własnym zakresie.
Rozmnażanie: Przeobrażenie niezupełne, czyli samica rodzi już w pełni rozwinięte krewetki. Do rozrodu wybieramy najlepiej ubarwione osobniki tak aby uzyskać najlepsza gradację. Na grzbiecie samicy tworzy się charakterystyczne „siodełko”, czyli miejsce gdzie samica produkuje jajeczka. Miejsce to jest widoczne zaraz pod pancerzem – zazwyczaj jest koloru brązowego. Zapłodnienie wygląda tak, że samiec dosiada samicy. Samica po akcie przenosi jajeczka pod odwłok, gdzie nosi je przez ok. 4 tygodnie. Po tym czasie rodzą się młode, które od pierwszych dni żerują jedząc to co dorosłe krewetki. W jednym miocie ilość młodych waha się od 5 do ok. 30 sztuk krewetek wielkości ok. 1,5 mm . Młode dojrzewają w wieku około 4 miesięcy. Najlepiej nie krzyżować między sobą osobników blisko ze sobą spokrewnionych.
Inne: Krewetka ta należy do grupy serrata i nie powinna być trzymana z innymi osobnikami tej grupy. Tak więc należy ustrzegać się trzymania tej krewetki między innymi z Cardina sp. „Crystal red”,”Biene”. Jak większość krewetka ta również lubi przebywać w stadzie. Dlatego też odpowiednim zbiornikiem dla nich będzie zbiornik powyżej 20 litrów.
Najnowsze komentarze