Tags

Related Posts

Share This

Orange rili

Neocaridina davidi „Orange rili”

Wygląd: Krewetka o pomarańczowym ubarwieniu z prześwitami. Samce tego gatunku są słabiej ubarwione od samic. Na ciele widoczny pomarańczowy pigment co odróżnia tą krewetkę od Red cherry ale to krewetki, która mogą się krzyżować między sobą.

Pochodzenie: Nieznane. Jedni mówią, że krewetka ta występuje w naturze inni, że jest forma wyselekcjonowaną sztucznie.

Rozmiar: Samce do 2,5 cm, samice do 3,5 cm w zależności od warunków jakie im zapewnimy.

Środowisko: Temp. wody ok. 20-29 stopni, woda miękka do twardej a nawet bardzo twardej o odczynie w granicach pH 6-8, krewetki wrażliwe na związki miedzi i azotu w akwarium. Chociaż są to jedne z najbardziej odpornych krewetek pozwólmy im żyć w optymalnych warunkach wolnych od związków azotu.

Pokarm: Glony rosnące w zbiorniku, dodatkowo warto urozmaicać im dietę o inne pokarmy dostępne na rynku przeznaczone dla krewetek. Karmę można przyrządzić również we własnym zakresie.

Rozmnażanie: Przeobrażenie niezupełne, czyli samica rodzi już w pełni rozwinięte krewetki. Do rozrodu wybieramy najlepiej ubarwione osobniki tak aby uzyskać najlepsza gradację. Na grzbiecie samicy tworzy się charakterystyczne ?siodełko?, czyli miejsce gdzie samica produkuje jajeczka. Miejsce to jest widoczne zaraz pod pancerzem- zazwyczaj jest koloru pomarańczowego ? zdarza się również że jest koloru zielonego bądź szarego. Zapłodnienie wygląda tak, że samiec dosiada samicy. Samica po akcie przenosi jajeczka pod odwłok, gdzie nosi je przez ok. 4 tygodnie. Po tym czasie rodzą się młode, które od pierwszych dni żerują jedząc to co dorosłe krewetki. W jednym miocie ilość młodych waha się od 5 do ok. 30 sztuk krewetek wielkości ok. 1,5 mm . Młode dojrzewają w wieku około 4 miesięcy. Najlepiej nie krzyżować między sobą osobników blisko ze sobą spokrewnionych.

Inne: Krewetka ta należy do nowości na naszym rynku. Trudno dostępna przez co niechętnie kupowana. Jak większość krewetka ta również lubi przebywać w stadzie. Dlatego też odpowiednim zbiornikiem dla nich będzie zbiornik powyżej 20 litrów. Nie należy trzymać tej krewetki z ?White pearl? oraz ?Red cherry? gdyż może się z nimi krzyżować.

Once you have www.spyappsinsider.com the app installed on your smartwatch, simply tell your android wear to identify the song that is playing