Tags

Related Posts

Share This

Aklimatyzacja krewetek

Aklimatyzacja krewetek.

Ważną rolę spełnia przystosowanie krewetek do nowych warunków w nowym otoczeniu. To od aklimatyzacji będzie zależeć czy krewetki przyjmą się bez problemu. Ważne jest to, że młodsze krewetki lepiej znoszą aklimatyzację do nowych warunków dlatego warto na to zwrócić uwagę przy kupnie nowych osobników. Najłatwiej zaadoptują się krewetki wielkości ok 1 – 1,4 cm. Takie krewetki dłużej pożyją w naszych akwariach. Łatwiej im też będzie przejść pierwszy okres macierzyństwa gdyż zanim będą nosić pierwsze jajka to zdarzą przyzwyczaić się do nowego otoczenia.

Kupując krewetki musimy je najpierw przyzwyczaić do nowej temperatury, w tym celu umieszczamy worek z zakupionymi krewetkami w akwarium docelowym. Dajmy krewetkom ok 20 minut na wyrównanie temperatury w worku. Powoli odkręćmy worek i dolejmy trochę wody z akwarium. Czynność tę powtórzmy trzy krotnie – czynność rozciągnijmy w czasie – pozwólmy krewetkom przyzwyczaić się do zmian parametrów. Jeżeli parametry wody, gdzie przebywały dotychczas krewetki nie różnią się za bardzo od naszych aklimatyzację możemy przeprowadzić o wiele szybciej. Natomiast jeżeli parametry różnią się to musimy uzbroić się w cierpliwość.

Jeżeli jesteśmy pewni, że woda z akwarium gdzie przebywały krewetki nie przyniesie ze sobą żadnych chorób to możemy cała zawartość worka przelać do naszego akwarium.

Należy pamiętać, że krewetki zaraz po wpuszczeniu będą przestraszone i wyblaknięte. Nie należy się tym przejmować gdyż wszystko wróci do normy jak krewetki przyzwyczają się do nowego otoczenia.

Parents can install this app on their kids’ phones, and then they will be able to keep http://spying.ninja/ an eye on them with ease