Tags

Related Posts

Share This

Crystal red a Red bee

Crystal red a Red bee

Na rynku występuje wiele krewetek pod obiema nazwami i często są bardzo do siebie podobne.
Są do siebie podobne jednakże są różne i tutaj będę chciał przedstawić swoje teorie.

Krewetka Crystal red została wyhodowana przez pana Suzuki w 1996 roku. To on jako pierwszy zaczął selekcje dzikiej formy (czarno-bialej) i od niej otrzymał osobniki z czerwienia, które dalej były selekcjonowane.

Krewetka ta jest już znana od kilku lat na polskim rynku. Zagościła w wielu akwariach i z sukcesem jest rozmnażana. Cechuje ją czerwony kolor i delikatne białe pręgi. Nazwa Crystal red nawiązuje do tego, aby krewetka miała jak najwięcej czerwonego koloru. Dlatego też krewetki spotykane w handlu mają bardzo cienkie pręgi i występują w rożnych wariantach. Są cale czerwone, czerwone z bardzo delikatnymi pręgami jak również czerwone z szerokimi białymi pręgami. U tych krewetek biel można wzmocnić poprzez krzyżowanie z Black crystalem.

Przejdźmy do różnic z Red bee.

Otóż krewetki Red bee posiadają inna pule genów. Troszkę historii:

Pan Yamagashi wpadł na pomysł, aby spróbować wyhodować krewetkę biało czerwona z innego gatunku. Więc on spróbował różnych krzyżówek i odkrył, że kolor czerwony może uzyskac od krewetki Bee. Osobniki po tej krzyżowce wykazywały silne geny i były odporne na zmieniające się warunki. Ten nowy gatunek w biało czerwone pręgi został nazwany Red bee.

U tych krewetek bardzo łatwo uzyskać osobniki z dużą ilością bieli. Mowa tu o osobnikach klasy S, SS i SSS. Są to krewetki , które mają więcej bieli niż czerwieni.

Podsumowując: krewetki Crystal red to krewetki klas C,B,A i według niektórych źródeł S. Natomiast krewetki z większą ilością bieli są nazywane Red bee ponieważ posiadają inna pule genów.

Tak dla ścisłości to hodowcy w Azji nie zwracają uwagi na to czy posiadają krewetki Crystal red czy Red bee i u nich wszystkie krewetki klasy C,B,A,S,SS i SSS to Crystal red. Nazwa Red bee jest najczęściej używana przez europejczyków.

When we care for http://writemyessay4me.org write my essay cheap another, he or she grows and flourishes