Tags

Related Posts

Share This

New bee

Caridina tumida „New bee”

Wygląd: Krewetka o brazowym lub czarnym ubarwieniu z elementami beżowego pigmentu. W zależności od gradacji ilość beżu jest większa lub mniejsza i tworzy charakterystyczne beżowe pasy różnej szerokości. Występuje również w innych kolorach – czerwony, niebieski.

Pochodzenie: Południowe Chiny.

Rozmiar: Samce do 2,5 cm, samice do 3 cm w zależności od warunków jakie im zapewnimy.

Środowisko: Temp. wody ok. 21-26 stopni, woda miękka lub średnio twarda (TWO 6-14) o odczynie pH 6,4-7,5, krewetki wrażliwe na związki miedzi i azotu w akwarium.

Pokarm: Glony rosnące w zbiorniku, dodatkowo warto urozmaicać im dietę o inne pokarmy dostępne na rynku przeznaczone dla krewetek. Karmę można przyrządzić również we własnym zakresie. Ważnym składnikiem diety jest spirulina w każdej postaci.

Rozmnażanie: Przeobrażenie niezupełne, czyli samica rodzi już w pełni rozwinięte krewetki. Do rozrodu wybieramy najlepiej ubarwione osobniki tak aby uzyskać najlepsza gradację. Na grzbiecie samicy tworzy się charakterystyczne „siodełko”, czyli miejsce gdzie samica produkuje jajeczka. Miejsce to jest widoczne zaraz pod pancerzem- zazwyczaj jest koloru pomarańczowego – zdarza się również że jest koloru zielonego bądź szarego. Zapłodnienie wygląda tak, że samiec dosiada samicy. Samica po akcie przenosi jajeczka pod odwłok, gdzie nosi je przez ok. 4 tygodnie. Po tym czasie rodzą się młode, które od pierwszych dni żerują jedząc to co dorosłe krewetki. W jednym miocie ilość młodych waha się od 5 do ok. 30 sztuk krewetek wielkości ok. 1,5 mm . Młode dojrzewają w wieku około 4 miesięcy. Najlepiej nie krzyżować między sobą osobników blisko ze sobą spokrewnionych.

Inne: Krewetka ta należy do grupy Breviata. Często jest mylona z krewetka „Crystal black” gdyż podobnie jak ona ma na ciele wzór pasów. Jak większość krewetka ta również lubi przebywać w stadzie. Dlatego też odpowiednim zbiornikiem dla nich będzie zbiornik powyżej 20 litrów.

Therefore, it is important as teachers to ensure that assignment helper online these students are encouraged, and that they will have a support system after school is out